KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15696185
nr 1569 6185
Ture Bosin
(1894-1983), Sverige
Oljemålning, Hästar på Alvaret. Signerad, daterad 1972. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 70x82 cm
Ture Bosin, svensk målare född 1894, död 1983.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 oktober 2023
kl 20:53:33
8/10 21:51:12